SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Kompottsked 16252025
nr 1625 2025
Kompottsked
silver, Ryssland Andrej Antonovich Kovalsky, Moskva, Neiellodekor, förgylld. Längd: 19,5 cm, vikt: 60g ca
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 3 juni 2024
kl 20:51:40
3/6 20:46:40
3/6 20:46:50
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 800 kr
Göteborg 800 kr
Helsingfors 800 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver